Kontakt

Místo pro Vaše kontaktní údaje.

5 důvodů proč kaprařit aneb úvod do kaprařologie

  

Kaprařologie jako věda je obor veskrze nový a svěží. Nicméně i přes to již dnes skýtá celou škálu zajímavých objevů, informací a poznatků, o které by lidstvo bez této vědy bylo jistě ochuzeno. Průkopníkem kaprařologie je dnes již zesnulý profesor Jarmil Koloušek, který své výzkumy aplikoval přímo na pokusné kapraře, za což byl stíhán v řadě státech. Na jeho výzkum navázala řada renomovaných vědců a tito jsou dnes také stíháni v řadě státech.. Kaprařina není v žádném případě v současnosti probádána, avšak některé dílčí úspěchy v jejím průzkumu jsou již na světě a náš tým se snaží sjednotit poznatky do první kaprařologické encyklopedie.

Klub přátel kaprařologie se svolil uvolnit některé nabyté znalosti široké veřejnosti a my vám přinášíme, podle nás, tu nejvíce stěžejní. Berte tedy následující článek jako úvod do kaprařologie. Pět důvodů, proč se stát kaprařem:

 

1) Kaprařina je společenský sport, při kterém se shlukuje řada sportovců nejen na jednom místě ve stejný čas, ale i na jednom místě v jiný čas (takzvané předávání si lovných míst). Taktéž mají kapraři tendence vstupovat do spolků, družin, tlup, hejn, týmů a part, kde společně diskutuje o kaprovi, opékají buřty a iniciují petice. Pokud se stanete kaprařem, budete mít spoustu přátel a nikdy nebudete sám.

 

2) Idální pro cílevědomé rybáře. Kaprařina je totiž jediná odnož rybařiny, kde může každý cílevědomý sportovec udělat kariéru. Být slavný. Stačí chytit, největšího kapra v okolí a toho vyfotit. Tohoto kapra následně chytat pravidelně a stále ho fotit a zuřivě psát články o jeho lovu. Napiště, jak jste ho chytili na jaře, jak jste ho přelstili v létě a jak vás překvapil na podzim. Prostě v tomto sportu si lze založit kariéru na jedné jediné rybě. Důležité je se dostat do podvědomí. Teď už je jenom krůček k tomu stát se testerem. Jakmile budete tester, tak už vás každý bude brát vážně a co řeknete, tak to tak bude, je a bylo. Následný vývoj kariéry je už individuální. Můžete se vrhnout na válení koulí, prodej kyblíků a nebo můžete šoulat kapry za prachy. Možností je spousty.

 

3) Kaprařina dělá hezká těla. Kaprařina je sport jako každý jiný a jak víme, tak u sportu se hubne a zvětšuje se muskulatura. Nicméně řekněte u jakého sportu se dá sportovat a hubnout na lehátku? Jaký sport se dá provozovat ve spánku? Jedině kaprařina nabízí takovéto vymoženosti. Zasportujte si a vytvářejte si svalovinu bez námahy na lehátku. Šetří se tím klouby.

 

4) Na Kapraře letěj nejvíc holky. Úspěšný kaprař má většinou modelku, kdežto například vrcholový plavačkář má cikánku a to nemluvě o vláčkařích, kteří se musí spokojit s mulou. Je to smutné, ale je to tak.

 

5) Kapraři mají přístup k nejnovějším hi-tec i non hi-tec technologiím jako první. Kaprařští výzkumníci a vědátoři jsou ti nejlepší na světě a do svého oboru přinášejí nejvíce novinek a patentů. Pokud máte rádi novinky a jste hračičkové, potom je kaprařina pro vás správná volba. Kapraři jako první přivedli na světlo světa legendární klinik. Podložka taktéž vzešla z lůna kaprařiny a to nemluvě o obalu na toaletní papír, kapří lékárničku a nebo kapří kardiostimulátor.

 

Věřte, že toto jsou pouze ty nejzákladnější poznatky kaprařologie. I přes značné mládí této vědy máme již dnes na kontě řadu objevů, o které bychom se s vámi rádi podělili, avšak o těch až příště.

Jinak samozřejmě nadále probíhá na našich stránkách www.kaprarologie.hun fotosoutěž o nejhezčího kapraře a nezapomínejte, že pokud na ulici narazíte na člověka oděného v kapřím obleku, jedná se o carpmana, který střeží pokladničku. Přispějte prosím do jeho pokladničky libovolnou částku. Přispějete tím na nemocné kapříky. 

Průměrná známka: 1,80

Komentář ke článku (68)

Jména kaprů

 Nedávno byla v kaprařském věstníku zveřejněna studie, která mapovala nejčastější jména, které lidé dávají kaprům. Studie vycházela z mnoha veřejných i privátních anket, ze spekulací, lží, pomluv a hlavně získaných statistik samotných kaprolovců. Výsledek ankety není žádným překvapením. 19% veškeré kapří populace u nás se nazývá Jindřich. V závěsu za Jindrou je ihned Rostislav (11%), Eva (9%) a Joshua (7,5%)

Jak jste pojmenovali svého kapra vy?

Je správné dávat jména kaprům? Jistěže to je správné. Je to navíc i nutné, jelikož těch kaprů je mnoho a je potřeba je rozlišovat.

Průměrná známka: 2,10

Komentář ke článku (91)