Kontakt

Místo pro Vaše kontaktní údaje.

Dave – Rabiát, hulvát a nevychovaný spratek nebo rozervaný mladý intelektuál, který hraje svou hru?

 ahoj parto,

 MM si výslovně nepřeje jakékoliv diskuse, kde je výslovně jmenován nějaký mrkmen, nicméně jelikož já ryby pouštím, tak si myslím, že tuto diskusi založit můžu. Znáte respondenta z Tovačova, který si nechá říkat Dave, bydlí pod igelitovou plachtou u vody a v zimě chytá plotice na řece na bojlís Kill Bill od Nikla? Co to je zač? Nevím, jak se k němu mám postavit. Na první pohled působí jako mladý zarytý kaprař, který má nejen mozek vymytý od kaprařských lobby, ale taktéž pokulhává argumentačně či v gramatickém podání svých myšlenek, nicméně na druhý pohled působí obdobně ne-li hůře. No povězte, kdo ještě nebyl pozván do Tovačova na přátelskou přesdržku? Takových je málo.

I přesto se však domnívám, že s námi Dave nehraje tak úplně čistou hru a nemyslí to s námi tolik upřímně. Zjevně si libuje v dělání ze sebe vola a svým reakcím ještě přisazuje.

Tento článek lze brát i jako odkaz na internetové hrdinství, kté s Davem očividně taktéž souvisí.

Průměrná známka: 1,81

Komentář ke článku (25)

Projekt: „Návrat kaprů domů“

 Někteří, možná již slyšeli, někteří patrně již vědí, jiní tuší nebo nemají ani ponětí. Začátkem března prolétla v médiích zpráva o projektu „Návrat kaprů domů“. Tento projekt pod záštitou organizací: „Klub přátel kapra, Českomoravský kapr, Moravskočeský kaprař a příspěvková organizace za kapra do vesmíru (1. kapronauta), rozjíždí přelomový projekt na záchranu zdecimované kapří populace na našich svazových vodách. Jistě si v poslední dekádě všímáte rapidního úbytků kaprů na svazových stojatých i tekoucích řekách. Kdo za to může? Ano můžou za to oni. Převažeči, kuplíři, rádoby rybáři a prospěcháři, kteří ze sazových vod odvážejí kapry a prodávají je soukromníkům.

Přátelé, je čas s tím něco dělat. Projekt Návrat kaprů domů je zaměřen na odlov kaprů ze soukromých vod a jejich následné vrácení do vod svazových. Projekt si získal širokou podporu veřejnosti i ostatních zájmových institucí. Například klub chovatelů kníračů, zapůjčil do projektu dvě štěňátka. O uplatnění štěňátek v tomto projekty se zatím vedou plamenné diskuse, avšak i tak jsou organizátoři projektu potěšeni touto podporou.

Jak se zpráva o tomto projektu rozšířila, začali se k němu připojovat i některé zaběhnuté kaprařské firmy. Nejenom, že přispěli do projektu formou maskovacích řas, smršťovacími červy a jedna dodala i maskáčové titanové a zavěsitelné pouzdro na toaletní papír, ale taktéž začali distribuovat převážecí pouzdra na kapry, ve kterém má kapr maximální komfort. Firma Šuplérbaits dokonce vyvíjí mezibuněčný laserový přenašeč kaprů. Jak jsou daleko s vývojem a kolik bude mezibuněčný laserový přenašeč kaprů stát, firma zatím neuvedla.

Každopádně projekt je už celkem dobře rozjetý a slaví i dílčí úspěchy. Před čtrnácti dny byla například vrácena zpět mršina Matyho z Hejlova a slavnostně vhozena zpět do Nových Mlýnů. Celé akce se zúčastnil i východočeský Hejtman (ač s tím neměl nic společného), k tanci i poslechu hrála kapela Ríši Tučného – Tučňáci a u stánků se podávalo lečo. Jistě vám také neunikl příběh posledního Labského Mohykána, který byl taktéž díky tomuto projektu zachráněn.

Vážení. Projekt je rozjetý. Je to tedy jenom na vás. Za každého vráceného kapra ze soukromého revíru zpět do svazovky, dostanete akční figurku parašutisty

Průměrná známka: 1,64

Komentář ke článku (20)

Humor na Mrku? Ne, není přínosem

 Ačkoliv jsem se dostal do levelu, kdy mi na Mrku není zveřejněna ani jedna otázka a tím je mé působení značně zkrouhlé, nevěším hlavu. Já tu sklenku vidím do půli plnou, ne z půle prázdnou. Jelikož blogy nikdo nečte, tak si tady můžu stěžovat a hartusit, jak je mi libo. 

Tedy se zeptám (patrně sám sebe) jak lze na Mrku činit humor (ať dobrý, tak ten špatný), který by byl akceptovatelný? Ať si udělám srandu z kohokoliv, najde se několik lidí, kteří se začnou kvůli tomu hádat a proto celý tento vtípek (tedy díky několika jednodušším respondentům) je označen za provokační téma a odstraněn. Opravdu je třeba, aby se Mrk stal toporným místem bez emocí a zábavy, kde se (vyjma jáder) diskutuje poklidně a podle předem zajetého scénáře? Ano je to třeba. Jelikož jakékoliv vybočení ze zajetých kolejí není přínosem pro Mrk. Co není přínosem pro Mrk není hezké a kodex potom pláče. Chcete, aby kodex plakal? Já teda ne. Buďte tedy rovní, toporní a mějte rádi štěńátka.

Pakliže se tady bude něco dít, tak bude anketa. Pokud se tady nic dít nebude, tak anketa nebude.

 

 

Mediálním partnerem tohoto článku je měsíčník Mladý kaprař a týdeník Květy. Výtěžek z tohoto článku půjde do Afriky (jen tak)

Průměrná známka: 1,86

Komentář ke článku (303)

Pepa Čadek – Nejlepší kaprař starého kontinentu.

Nedávno proběhla anketa, kde byla volena kaprařská elita. Tato ostře sledovaná soutěž podporována agenturou Reuters a mnohými tuzemskými i zahraničními médii přinesla nejen mnoho zajímavých poznatků, ale i samotný průběh hlasování potažmo průběžné výsledky byly veskrze napínavé a do poslední chvíle si nikdo nemohl být jist svým vítězstvím.

Nakonec po lítém boji zvítězil američan Homer Simpson, čímž se stal kaprařským králem planety. Na druhém místě se umístil čech Papa Čadek, který si tímto umístěním zajistil velice ceněnou příčku „Nejlepšího kapraře Evropy“ a tím i nesmrtelnost. Velikým překvapením celé soutěže byl propad jak zahraničních, tak i tuzemských kaprařských velikánů. Nikdo z nich se nepřehoupl přes hranici 7% hlasů.

I tak může být český národ hrdý, jelikož jsme potvrdili díky Pepovi naše vedoucí postavení v evropské kaprařině a tím pádem se můžeme s klidným svědomím vysmát do tváře všem ostatním.

 

Pro zájemce internetová část soutěže http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=621381.

Výsledky z korespondenční části soutěže se dozvíte na přepážkách vaší pošty

Výsledky z telefonické části soutěže vám zodpoví váš zubní lékař

 

Komentář ke článku (0)

Podpoření Šlapetova blogu

Kukal jsem na Šlapetův blog a velice mě dojala jeho žádost, ohledně podpoření jeho blogu. Můžu říct, že ten chlapec si získal mé srdíčko. Nemám bohužel peníze nazbyt, tudíž toto je má jediná možnost, jak mu zajistit kvalitní rybářské vybavení. Pakliže se ve vás pohne svědomí a ustrnete se nad osudem mladého rybáře tak jako já, potom neváhejte a zasílejte mu enormní částky na následující účet.

č.účtu: 000000-1925649113/0800

Komentář ke článku (0)