Kontakt

Místo pro Vaše kontaktní údaje.

Jakub Vágner zachraňuje planetu aneb je libo třicet deka Jakubova genofondu za litra?

  

Světoznámý rybář, cestovatel, model, kurátor anakond a protřelý gastrosexuál Jakub Vágner se vydává do boje za lepší zítřky a ještě lepší včerejšky. Podařilo se mu totiž odkoupit pozemky kolem velkého rybníka u Kutné Hory.

Otázkou zůstává, proč tento světoznámý rybář a hráč na kontrabas v záloze do tohoto projektu šel. Odpovím. Samozřejmě, že on to dělá pro ryby a pro lepší budoucnost.  

Samotné pohnutky zastupitelů, kteří mu odkoupení přiklepli rozebírat nebudu. Očividně svou vizí zastupitele zaujal a tito pana Vágnera nerozhodili ani trefně mířenými dotazy typu, jestli do rybníka nasadí žraloky. Pokud bych byl volič tamních radní plesal bych radostí nad bystrým úsudkem mých zastupitelů, kteří v rámci výběrového řízení na poli komunálního rozhodování položí zcela upřímně otázku, zda dotyčný nevysadí do rybníka anakondy a žraloky. Z tohoto jediného dotazu lze soudit, že tamní komunální politici mají vysoké ambice a jistě míří na příčky nejvyšší.

Nebudeme se ale bavit o politických rozhodnutích, ale o samotném chvályhodném projektu. Pan Vágner za tímto projektem vidí záchranu genofondu velkých a jistě i ohrožených evropských ryb typu štika, sumec, plotice, jeseter a amur. Toto je velice záslužné, jelikož například kovaný Evropan amur, který zcela evropsky pochází z Asie je hoden maximální ochrany. Ostatní genofondně chudé ryby jako sumec atd. se již v Evropě takřka nevyskytují a proto je na jejich záchranu nejvyšší čas.

Je téměř jisté, že pan Vágner v rámci bití se za genofondy, tyto časem podpoří ještě genofondem kapra a duháka, aby vytvořil poslední baštu ryzí přírody na světě a stal se nesmrtelným.

Je potřeba upozornit, že tento projekt bude hrazen z dotací a proto bude odveden kvalitně. Pan Vágner se nechal slyšet, že si u rybníka hodlá zajistit svou haciendu, aby mohl být zachráněnému genofondu denně na blízku a v budoucnu možná tento genofond zkříží se svým genofondem a vytvořit nový Multifond. Čistý fond. Árijský fond.

Pan Vágner avizoval, že hodlá zvýšit efektivitu ochrany genofondu tím, že ryby budou sportovně loveny. Tento způsob ochrany se osvědčil u kaprařiny, tedy se domnívám, že ohrožený genofond bude zachráněn. Navíc sportovní lovci, kteří se budou chtít připojit k ochraně genofondu a zajedou si na poslední baštu ryzí přírody zarybařit, za tuto bohulibou činnost jistě zaplatí a pan Vágner bude mít dostatečné množství peněz, aby ohrožený genofond ochránil ještě více tím, že si koupí nové auto a taťkovy nechá profesionálně upravit ten jeho neupravený knírek.

Plány jsou velké a dokonce má pan Vágner v úmyslu, postavit podél rybníka dřevěné sruby. Pravděpodobně pro jeho kameramana Jirku Středu na dožití jako vejminek.

Ekologický uragán a lidumil však v konání dobra tímto ještě neskončil. Vedle velkého rybníka bude využit menší rybníček, který bude sloužit pro malé děti, aby se o genofondu taktéž něco dozvěděli a naučili se ho taktéž ochraňovat. V tomto rybníčku bude genofondu více, aby tento mohli děti ochraňovat o to více intenzivněji.

 

Co říci závěrem? Podle mě mohl pan Vágner na rovinu říci, že bude dělat další soukromý revír, aby vydělal nějaký ty prachy na svoje výpravy za rybami, které žerou lidi a letadla, a to divadélko si mohl odpustit

Průměrná známka: 1,49

Komentář ke článku (361)